pierwsza-pomoc-przedmedyczna-1140x760

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W SZKOLE

110 zł / h
6 zł / h dla grupy 20 os.

Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy
przedmedycznej w szkole

Zakres programowy:
Szkolenie obejmuje zagadnienia zgodne z Rozporządzeniem MENiS z dnia 31.12.2002r.
  • Prawne podstawy związane z obowiązkiem udzielenia pierwszej pomocy
  • Postępowanie w miejscu wypadku
  • Urazy, zatrucia
  • Reanimacja krążeniowo-oddechowa
  • Ostre stany zagrożenia życia Czas trwania: 6-16 godzin
    Odpłatność za szkolenie RP: 110 zł/godz.
    Zgłoszenie indywidualne: 5zł/os. za 1 godz. szkolenia

Szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy

Adresaci: Nauczyciele przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa

Cel:nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

Zakres programowy:
  • Podstawy anatomii i fizjologii człowieka
  • Wzywanie pomocy
  • Resuscytacja
  • Złamania, zatrucia, zadławienia, urazy itp.
  • Ewakuacja poszkodowanych
  • Wsparcie psychiczne
  • Metodyka nauczania

Szkolenie realizowane będzie w oparciu o ramowy plan i program szkolenia zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia. W trakcie zajęć przekazana zostanie wiedza i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które są niezbędne do prowadzenia zajęć edukacyjnych zgodnie
z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r.
w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli orazokreślenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

Czas trwania: 30 godzin